Buradasınız
Anasayfa > FAQ

Lightning USB sürücüm bazı sistemlerde çalışıyor ama bazı sistemlerde tanınmıyor ya da “USB Device Not Recognize/USB Aygıtı Tanınmadı” uyarısı veriyor?

Sürücü bazı platformlarda çalışabiliyor ise sorun muhtemelen işletim sistemi ya da cihaz sürücülerinden kaynaklanmaktadır. Aşağıdaki işlemlerin yapılması çözüm olabilir. • Windows: (1) Daha önce bir cihaz için USB sürücü kuruldu ise bu sürücü yazılımını kaldırınız. (2) Takılı USB sürücü var ise çıkarınız. Bilgisayarınızı Güvenli Mod/Safe Mod ile çalıştırınız. (3) Bilgisayarınızı yeniden başlatınız. Açılış tamamlandıktan

Lightning USB sürücümün depolama kapasitesi aniden azalırsa ne yapmalıyım?

Çok sayıda veri yazılıp silinmesi sonrasında sürücü depolama alanı azalabilir. Sorunu gidermek için, verilerinizi yedekledikten sonra sürücüyü biçimlendirmeniz önerilir. Sürücüyü biçimlendirme için aşağıdaki adımları uygulayınız: • Windows: "My Computer/Bilgisayarım" ekranında, sürücüyü gösteren simgeye sağ tıklayıp açılan menüden "Format/Biçimlendir" seçiniz ve ardından açılan kutuda dosya sistemini seçtikten sonra "Start/Başlat" düğmesine basınız. • Mac OS: Sürücüyü

Lightning USB sürücümde bulunan dosyaların zarar görmesini nasıl önlerim?

Lightning USB sürücü içerisindeki verileri kourmak için aşağıdakilere dikkat edilmesi önerilir. (1) Sürücünüzü USNB çoklayıcı ya da uzatma kablosuna değil doğrudan sistem üzerindeki USB yuvalarına takınız. (2) Yetersiz güç sorunu yaşamamak için aynı anda çok sayıda USB cihazı sisteminize bağlamayınız. (3) Bilgisayarınıza takılı sürücüyü yuvadan çıkarmadan önce Windows "Safely Remove Hardware/Donanımı Güvenle Çıkar",

Lightning USB sürücü içerisine büyük boyutlu dosya aktarırken “the disk in the destination drive is full/hedef sürücü dolu…” uyarısı alıyorum, ancak sürücümde yeterli boş alan mevcut. Neden dosya aktaramıyorum?

1. USB sürücünüzün dosya sistemini kontrol ediniz. 2. Aktarmak istediğiniz dosyanın boyutunu kontrol ediniz. FAT32 en fazla 4GB boyutunda dosyaları destekler. 4GB ve üzeri dosyaları aktarabilmek için sürücüyü exFAT dosya sistemi ile biçimlendiriniz.

Lightning USB sürücü içerisindeki bazı verilerim MacBook ile görüntülenirken, sürücümü iOS cihaza bağladığımda görünmüyorlar.

Verilerinizin dosya türlerini kontrol ediniz. Uygulama tarafından desteklenmeyen dosyalar görüntülenmez. USB üreticileri tarafından sunulan uygulamalar tarafından desteklenen genel dosya türleri aşağıdadır. Fotoğraf: JPG, JPEG, TIF, TIFF, BMP, BMPF, CIF, PNG, GIF, ICO, CUR, XBM Video: MP4, MOV, M4V, AVI, WMV, MKV, FLV, MPG, RMVB, TS, 3gp Müzik: MP3, AIF, WAV, AIFF, M4A, ACC Belge:

Top