Buradasınız
Anasayfa > Bellekler > Bigboy’dan Slim Light SSD

Bigboy’dan Slim Light SSD

Katı Hal Sürücü (SSD) alanında Türkiye’de öncü firmalardan olan Bigboy Technologies; düşük fiyatlı SSD çözümü olan “Slim Light” serisi SSD ürünlerini kullanıma sundu.  Yeni SSD ürünler, 2,5inç SSD ürünlerin üçte biri boyutunda ve çok daha uygun fiyat değerlerine sahip. Bu küçük boyutlu, SSD ürünler ile Bigboy Technologies,  PC lerde kullanılan sabit diskleri SSDler ile değiştirme yolunda önemli bir adım atıyor. MLC yongalar kullanılarak üretilen yeni SSDler 8GB, 16GB ve 32GB kapasite değerlerine sahip.

Tüm Bigboy SSD ürünleri gibi yine Samsung Flash SSD ürünlerinin kullanıldığı Slim Light SSD ürünler ; modele bağlı olarak 90MB/saniye okuma ve 70MB/saniye’ye ulaşan ardışık  yazma hız değerleri ile  fiyat performans oranı en yüksek SSD ürünü.

Slim Light Serisi SSD’ler; Bigboy Technologies tarafından kullanıma sunulan MLC tabanlı 64 ve 128GB kapasiteli 2,5 inç SSD ürünler ile aynı bellek kontrolcüsünü kullanıyorlar.

Herbiri  32MB DRAM buffer bellek ve dört kanal sistemi çözümleri ile yüksek veri aktarımı sunan Slim Light SSD ürünlerinden 8GB SSD içerisinde 16 gigabit (Gb) MLC NAND yongalarından 4 adet kullanıldı. 16GB ve 32GB ürünlerde ise sırasıyla 4 adet dual-die yonga ve 4 adet quad-die yonga kullanıldı.

MLC tabanlı yeni Slim Light 32GB SSDler 90MB/s okuma ve 70MB/s yazma veri aktarım hızı değerleri ile pazarda bulunan düşük kapasiteli bir çok SSDden daha yüksek hız değerlerine sahipler. 16GB SSDler 90MB/s okuma ve 45MB/s yazma hızı değerlerine sahipler.  8GB SSDlerin veri okuma ve yazma hız değerleri sırası ile 90MB/s ve 25MB/s.

Top