Buradasınız
Anasayfa > Depolama > HGST Dünyanın İlk 10TB Kurumsal HDD Sürücüsünü Duyurdu

HGST Dünyanın İlk 10TB Kurumsal HDD Sürücüsünü Duyurdu

Önde gelen depolama birimi üreticilerinden  Western Digital Corporation (WDC), dünyanın ilk PMR (perpendicular magnetic recording) sabit disk sürücüsünü (HDD) duyurdu. Satışa hazır durumda olan ilk 10TB disk sürücü olan HGST Ultrastar He10 HDD, en yüksek kapasite değerinin yanı sıra  en düşük güç tüketimi ve yüksek güvenilirlik değerleri ile pazarda benzersiz bir konumda. Kurumsal kapasite sürücü endüstrisinde en yüksek kapasite ve dayanıma sahip yeni ürün; WDC tarafından sunulan üçüncü nesil helyum sürücü.

Ultrastar He10 HDD; günümüzde giderek artan veri ihtiyaçlarına çözüm sunmak üzere tasarlandı. WDC, 10TB sürücülerin video, fotoğraf ve kurumsal uygulamaları yanı sıra bulut tabanlı uygulamalar için de önemli çözümlerden birisi olduğunu ve kişisel ve açık bulut uygulamalarının ilerlemesinde kilometre taşlarından birisi olacağını öngörüyor.

Yüksek kapasiteli depolama çözümünü sunmak için; Ultrastar He10 bir önceki nesile göre %25 kapasite artırımı ile birlikte hava ile doldurulan sıradan HDD sürücülere göre %56 daha düşük watt/TB değerine de sahip. Bu sayede veri merkezi mimarileri daha çevreci bir yapıya kavuşuyor. Ultrastar He10; HGST tarafından sunulan yüksek standartları da sürdürmeye devam ediyor. 2,5 milyon saat ile sınıfının en yüksek güvenilirlik oranı ve 5 yıl garanti süresine sahip. Ultrastar He10; kurumsal müşteriler için kullanıma sunulmuş durumda. Ayrıca HGST tarafından sunulan Active Archive Depolama sistemi müşterileri de daha yüksek kapasite elde etmek için Ultrastar He10 sürücülerini satın alabilecekler.

Ürün ile ilgili detaylı bilgi için Ultrastar He10 HDD ürün sayfasını ziyaret edebilirsiniz.,

Kaynak: HGST

Top