Buradasınız
Anasayfa > Bellekler > Intel ve Micron’dan; NAND 3-Bit-Per-Cell Teknolojili Ürünler

Intel ve Micron’dan; NAND 3-Bit-Per-Cell Teknolojili Ürünler

34-Nanometer NAND üretim teknolojisinin avantajlarını kullanmaya başlayan firmalar; 32-Gigabit kapasiteli ürünler sunuyor

Intel Corporation ve Micron Technology Inc. yeni  3-bit-per-cell (3bpc) multi-level cell (MLC) NAND teknolojisini geliştirdiklerini duyurdular.  Bu teknoloji, yine iki firma tarafından geliştirilen 34 nanometre üretim teknolojisi sayesinde hayata geçmiş durumda.  Yeni teknoloji ile üretilen yongalarda diğer MLC yongalar gibi hafıza kartları, USB diskler gibi yüksek kapasite ve uygun fiyatın önem taşıdığı tüketici depolama cihazları alanlarında kullanılacak.

Intel ve Micron’un NAND alanındaki işbirliği ile kurulan IM Flash Technologies (IMFT) şirketi tarafından tasarlanıp üretilen en küçük ve en ucuz 32gigagbit yonga çözümünü sunan ürün kullanıma sunulabilir durumda. 32Gb 3bpc NAND yongası 126mm² alan sahip. Micron tarafından ilk örnekleri gösterilen ürünler; 2009 yılının son çeyreğinde üretcilere sunulacak.  Her iki şirketin de daha küçük boyut süreçleri için çalışmalarını devam ettirme yolunda önemli bir adım olan 3bpc;  Intel ve Micron’un ürün stratajilerinin önemli bir parçası olmuş durumda.

Kaynak: http://www.micron.com/about/news/pressrelease.aspx?id=003BBC8CEFA2B68E

Top