Buradasınız
Anasayfa > Katı Hal Sürücü-SSD > Intel’den 6Gbps Sata Arayüzlü SSD Serisi: Intel® SSD 510

Intel’den 6Gbps Sata Arayüzlü SSD Serisi: Intel® SSD 510

Oyun meraklıları, iş istasyonu kullanıcıları ve görüntü işleyen kullanıcılar; Intel’in en yeni SSD ile 2.Nesil Intel® Core™ işlemcilerden tam olarak yararlanabilecek
Intel, katı hal sürücülerinin yeni ürün grubu olan Intel® Solid-State Drive 510 Serisi ürünlerin tanıtımını yaptı. Yeni Intel SSD 510; ikinci nesil Intel® Core™ işlemcili sistemlerde kullanılmaya başlayan SATA arayüzünün tüm olanaklarından yararlanmayı sağlayan 6 gigabit hızındaki  SATA III arayüzüne sahip.  Sunduğu 500MB/saniye okuma hızı ile 2 kat, 315MB/saniye yazma hızı ile mevcut Intel SATAII SSD lerden 3 kat yüksek başarım değerlerine sahip.  Bu özellikleri ile oyuncular, görüntü işleyenler, başarım tutkunu kullanıcılar ve teknoloji meraklıları için uygun bir çözüm haline geliyor.

Intel SSD 510, mevcut katı hal sürücülerin pek çoğundan çok daha yüksek aktarım hızı sunmakta, ayrıca sabit disklerden daha üstün bir başarıma sahip. Mekanik parçalara sahip sabit diskler ile kıyaslandığında hareketli parça içermeyen, daha az güç harcayan katı hal ürünler sistem güvenilirliğini yükseltiyor.  Katı hal sürücüler; açılış süresini düşürür uygulama ve dosyaların daha hızlı açılmasını sağlar, bekleme durumundan açılışa daha hızlı geçer ve toplam sistem başarımını belirgin biçimde yükseltir. Mevcut SATA II arayüzünü tam olarak kullanamayan geleneksel sabit disklerin 6Gbps akarım hızı sunan yeni nesil SATA arayüzünü tüm olanakları ile desteklemesi mümkün görünmemekte.

Intel SSD 510 Serisi ürünler Intel 34 nanometre teknolojisi ile üretiliyor ve yüksek kapasiteli modellerinde 500MB/s okuma ve 315MB/s yazma hızı değerlerine sahipler. Ürünler 120 ve 250GB  kapasite değerleri ile kullanıcılara sunulacaklar. 120GB kapasiteli ürün işletim sistemi ve uygulamaları katı hal sürücüde, tüm diğer verilerini sabit disklerde saklayan, melez depolama çözümü isteyen kullanıcılar için uygun bir çözüm.

Katı hal sürücülerin güvenilirliklerine ek olarak Intel SSD kullanıcıları ayrıca Intel SSD Optimizer bedava uygulamasını içeren Intel® SSD Toolbox‘a sahip olacaklar. Bu uygulama ile sürücü yönetimi, bilgi ve destek araçları ile sürücü başarımını daha da artırabilecekler. Kullanımı ve katı hal sürücüye geçiş sürecini daha da kolaylaştırmak için Intel SSD sahipleri Intel® Data Migration Software yazılımı kullanarak eski HDD ya da SSD sürücülerinden bir Intel SSD ürününe geçmeyi en kolaya şekilde yapabilecek.

Top