Buradasınız
Anasayfa > Bellekler > Micron Yapay Zeka-AI Veri Merkezleri için Bellek Dağıtımına Başladı

Micron Yapay Zeka-AI Veri Merkezleri için Bellek Dağıtımına Başladı

Dünyanın lider bellek üreticilerinden Micron Technology, Inc., 5,600 MT/s’ye kadar hızlar sunan yüksek kapasiteli monolitik 32Gb DRAM kalıp tabanlı 128GB kapasiteli DDR5 RDIMM bellek çözümlerini önde gelen sunucu sistemleri için onaylandığını ve dağıtımına başlandığını duyurdu. Micron’un 1β (1-beta) teknolojisinden güç alan 128GB DDR5 RDIMM bellekler, rakip ürünlere kıyasla %45’ten fazla iyileştirilmiş bit yoğunluğu, %22’ye kadar iyileştirilmiş enerji verimliliği ve %16’ya kadar daha düşük gecikme süresi sunuyor.

Micron, endüstri liderleri ve müşterilerle işbirliği yaparak yüksek performans ve yüksek kapasite sunan yeni modüllerin sunucu sistemlerinde geniş çapta benimsenmesini sağladı. Yeni, yüksek hızlı bellek modülleri yapay zeka (AI), makine öğrenimi (ML), yüksek performanslı hesaplama (HPC), bellek içi veri tabanları (IMDBs) ve çok çekirdekli, çok iş parçacıklı genel hesaplama iş yükleri gibi veri merkezlerindeki çeşitli görev-kritik uygulamaların performans ihtiyaçları için tasarlandı. Micron 128GB DDR5 RDIMM bellekler; AMD, Hewlett Packard Enterprise (HPE), Intel, Supermicro gibi lider üreticilerin de dahil olduğu güçlü bir ekosistem tarafından destek görecektir.

Doğrudan Micron tarafından dağıtımına başlanan 128GB DDR5 RDIMM bellekler, Haziran 2024’ten itibaren Micron yetkili bayileri tarafından küresel çapta satılmaya başlanacak.

Kaynak : Micron

Top