Buradasınız
Anasayfa > Katı Hal Sürücü-SSD > Samsung’dan 256GB SATAII SSD

Samsung’dan 256GB SATAII SSD

Gelişmiş yarıiletken teknolojisi alanında dünya lideri Samsung Electronics Co., Ltd., dizüstü ve masaüstü sistemlerde kullanılabilecek 256GB SSD (solid state drive) üretimine başladığını duyurdu.

Yüksek hızlı 256GB SSD ürünler ile Samsung; 8,16, ve 32GB düşük kapasiteli, 64, 128 ve 256GB yüksek kapasiteli ürünler ile kullanıcılara en geniş SSD ürün seçeneklerini sunmaktadır.
Yeni 256GB SSD; 220MB/saniye okuma ve 200MB/saniye ardışık  yazma hız değerleri ile  64 ve 128GB kapasiteli öncüllerinin iki katı hız ve başarım sunarak, en yüksek başarıma sahip SSD ürünü haline geliyor. Okuma ve yazma değerleri arasında %10’luk fark başarımın yükseltilmesinde en büyük etken, diğer bir çok SSD ürününde okuma yazma hızı arasında %20 ile %70 arasında değişen oranlarda fark bulunuyor. Ayrıca sahip olduğu hız değerleri ile Samsung SSD, dakikada 100GB veri silebiliyor bu sayede tüm disk çok kısa sürede yeniden yazılabiliyor.

“SSD ürünler daima başarımları nedeni ile sorgulanmaktadır. Samsung;  başarım özelliklerine sahip yeni SSD ürünü ile depolama endüstrisinde beklentileri aşmakta”diyen Samsung Semiconductor, Inc. Bellek Pazarlama Bölümü Müdür Yardımcısı Jim Elliot; sözlerine “ Yeni yüksek performanslı 256GB SSD ürünümüzü dizüstü bilgisayarlarına takan kullanıcılar, güç tüketimi, gürültü ve ısınma problemleri olmayan 15,000rpm hızında bir HDD’yi kullanıyor olacaklar.” şeklinde sürdürdü.
256GB SSD,  her biri Samsung tarafından tasarlanıp üretilmiş bütünleşik bir yapıda çalışan yonga kontrolcüsü, NAND  flash yonga ve yüksek etkinliğe sahip flash yönetimi bellenim teknolojisi, sayesinde kullanıcılara yüksek hız ve performans sunuyor. Bu bütünleşik yapı, Samsung’un 40nm class NAND flash bellek yapısına da kolayca uyum sağlayabilmek üzere tasarlandı.

Yeni SSD ayrıca, güç tasarrufuna da katkıda bulunuyor. 1,1watt güç tüketim değeri ile , 2W ve daha üzeri güç tüketimine sahip HDD’lerden çok daha düşük güç harcayan SSD, daha yüksek dayanım ve güvenilirlik de sunmaktadır. Daha düşük güç tüketimi ve hızlı veri aktarım değerleri ile 40 dakikakaya kadar daha uzun pil ömrü sunmakta. Samsung 256GB SSD, kurumsal kullanıcılara yönelik olarak, SSD’nin başka bir sistemde kullanılmasını ve verilere erişimi önleyen şifreleme özelliğine de sahip.
256GB SSD; bir önceki SSD olan 128GB SSD gibi 81gram ağırlında ve 9,5mm kalınlığında.
* Bir HD video boyutu 10GB olarak kabul edilmiştir.

Top