Buradasınız
Anasayfa > Katı Hal Sürücü-SSD > Samsung’dan Taşınabilir SSD Çözümü T1

Samsung’dan Taşınabilir SSD Çözümü T1

Yüksek Hızlı Taşınabilir SSD , Harici Depolamada Yeni Bir Çözüm Sunuyor

T1-SSD-Portable-01Gelişmiş bellek teknolojisinde dünya lideri Samsung Electronics Co., Ltd., taşınabilir SSD çözümü Samsung Portable SSD T1 ürününü duyurdu.  Şık harici sürücü ile Günümüz dijital yaşamına yeni bir standart tanımlanıyor. Hız ve güvenlik sunarken şıklığından taviz vermeden tasarlanan Portable SSD T1; büyük boyutlu verilerini, güven içerisinde  daima yanında taşımak isteyen sahada ve hareket halinde olan çalışanlar, yaratıcı profesyoneller ve içerik üreticileri için özel olarak tasarlanmıştır. Portable SSD T1; 250 gigabyte (GB), 500GB ve 1 terabyte (TB) depolama kapasite seçenekleri ile kullanıma sunuluyor.

Hızlı Olması için Tasarlandı
Tüm diğer Samsung SSD ürünleri gibi yüksek kalite sunan ödüllü teknolojiler ile üretilen Portable SSD T1, olağanüstü hız değerleri ile kullanıcıların verileri kolayca aktarmalarını ve okuma yazma esnasında zaman kaybetmelerini önler. USB 3.0 SuperSpeed bağlantı arayüzü ile 450MB/s’e ulaşan aktarım hızı ve 8,000 IOPS (okuma) ve 12,000 IOPS (yazma) değerleri sunar. Kullanıcılar için özellikle önemli olan yazma hızı tıpkı bir dahili sürücü gibi performans göstererek sabit disk sürücünün (HDD) 10 katına kadar yüksek hız sunar. 3GB boyutundaki bir film dosyasının aktarımı sadece 8 saniye sürerken, 10GB boyutundaki bir film dosyası harici HDD sürücü ile 85 saniye sürerken T1 ile sadece 26 saniye sürmekte.

Samsung Portable SSD T1, şık tasarımın yanı sıra donanımsal ve yazılımsal özellikleri ile de öne çıkıyor. Windows ve Mac PCs sistemler ilin kolayca çalışabilmesi için exFAT dosya sistemi ile sunulan ürün, kullanıcıların farklı sistemlerde kullanmak için sürücüyü yeniden biçimlendirme ile zaman kaybetmelerini önlüyor. Ayrıca sahip olduğu donanımsal AES256 şifreleme desteği ve ücretsiz sunulan yapılandırma yazılımı ile veriler için daima güvenli depolama sunuyor.

Kaynak: Samsung

Top