Buradasınız
Anasayfa > Hafıza Kartı > SanDisk Dünyanın İlk A1 Destekli MicroSD Kartını Duyurdu

SanDisk Dünyanın İlk A1 Destekli MicroSD Kartını Duyurdu

Flash depolama çözümlerinde dünyanın önde gelen üreticilerinden SanDisk, SD Association’s SD 5.1 şartnameleri ile belirlenen Application Performance Class 1 (A1) gerekliliklerini karşılayan dünyanın ilk microSD™ kart ürününü duyurdu. A1 performans standartlarını karşılayan  256GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I card, Premium Edition, daha iyi akıllı telefon deneyimi için kapasite, hız ve gelişmiş beceriler sunuyor.

Günümüzün en çok kullanılan hafıza kartı türü olan microSD kartlar, ilk duyuruldukları günden beri aksiyon kameraları, drone cihazları, gözetim sistemleri gibi dijital görüntüleme uygulamaları için vazgeçilmez çözümler oldular. Akıllı telefonların gelişiminde de önemli rol oynadılar. Günümüzde pazardaki akıllı telefonları %75’i microSD yuvasına sahip. 256GB SanDisk Ultra microSD kart, sunduğu hız ve kapasite değerleri ile kullanıcıların verilerini silmeden önemli her şeyi kaydedebilmelerini sağlayacak. 95MB/s değerine ulaşan aktarım hızları ile 24 saate kadar Full HD video kaydı gerçekleştirebilir. A1 performansı sayesinde telefon uygulamalarını hızlı bir şekilde açıp çalıştırabilir.

Kullanıcılar tarafından genellikle fotoğraf, video ve diğer dijital dosyaların depolanması için kullanılan microSD kartlar, uygulamaların giderek artan alan ihtiyacı nedeni ile uygulama odaklı bir değişim geçirmeleri kaçınılmaz oldu. Android 6 (Marshmallow )ile duyurulan uygulamaların doğrudan microSD kart üzerine kurulup çalıştırabilme desteği ile A1 özellikli kartların önü açılmış oldu.

A1 desteği, yeni microSD kartın 1500 – 500 IOPS rastgele okuma yazma performansı sunabileceğini belirtiyor. Bu sayede uygulamalar daha hızlı açılabiliyor, ses ve grafik işlemleri daha hızlı gerçekleştirilebiliyor, kayıtlı profiller ve uygulama içi izinler daha hızlı işlenebiliyor. Tüm bu gelişmiş özellikleri sayesinde SanDisk Ultra microSD A1 kart kullanıcılara daha hızlı ve güçlü uygulama deneyimi sunuyor.

A1 uyumlu SanDisk Ultra microSD kart, diğer SanDisk microSD kart çözümleri gibi  Google Play™ Store üzerinden indirilebilen SanDisk® Memory Zone Android uygulaması ile uyumlu. Bu uygulama ile kullanıcılar cihazlarındaki verileri kolayca yönetip yedekleyebiliyorlar. Yeni microSD kart 2017 Ocak ayı içerisinde 199.99$ son kullanıcı fiyatı ile ABD’de satışa sunulacak.

Kaynak : SanDisk

Top