Buradasınız
Anasayfa > FAQ > Belleği sistemime taktım ancak sistemim boot etmiyor.

Belleği sistemime taktım ancak sistemim boot etmiyor.

Aşağıdaki işlemleri her defasında biri olmak üzere sırayla deneyiniz…
Bilgisayarınızı kapatın ve belleği çıkarıp yeniden takın.
Bilgisayarınızı kapatın ve Kingston bellek modülünü birinci sokete takın.
Bilgisayarınızı kapatın ve Kingston belleği tek başına takınız.
Tüm genişleme kartlarının yerlerine oturduğundan emin olmak için kontrol ediniz. Genişleme kartları bellek yuvaya takılırken yuva dışına çıkmış olabilir.
Eğer herhangi bi çalışma sesi duymuyor yada bilgisayarınızın LED ışıkları yanmıyorsa, cihazınızdaki kabloları yanlış bağlamış olabilirsiniz. Gri kablo düzgün bir şekilde arkaya doğru gitmelidir. Eğer gri kablo doğru bağlanmadıysa cihazınız doğru boot etmez yada boot gerçekleşmez. Kablonun kırmızı olan(genelde kırmızı renktedir) kısmı ise pin 1’i belirtir ve soketteki pin 1 ile bağlantılı olmalıdır. Lütfen kabloları ve soketi dikkatle inceleyin pin 1’i bulunuz ya da anakart kullanım kılavuzuna bakınız.
Pentium® 4 işlemcili Intel® Desktop anakartlar için; 2×2 konnektörlü ATX12V ya da SFX12V kasa gerekmektedir. Yüksek kalitede ekran kartları, ses kartları, çevre birimleri ve Intel® Pentium® 4 işlemcinin güç tüketimi standart 5A akımlı ATX & SPX güç kaynakları için fazla olmaktadır. ATX12V ve SFX12V güç kaynağı tasarım kılavuzları (http://www.formfactors.org/) Pentium 4 işlemcili Intel® anakartı en iyi şekilde kullanmak için en az 12Voltta 8A’lık güç kaynağı kullanılmasını önermektedirler.. Standart ATX ve SFX güç kaynakları tipik olarak ortalama 5A güç üretirler, bu ise Pentium 4 işlemcili Intel® anakartı güvenilir bir şekilde çalıştırmak için yeterli bir değer değildir.
Modülün doğru takıldığından emin olun ve modülün özelliklerinin cihaz kullanım kılavuzundaki değerlere uygun olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer modül doğru takılmışsa ve modül özellikleri kullanım kılavuzundaki değerlere uygunsa, modül arızalı olabilir. Lütfen modülü; yenisi ile değiştirilmek üzere satın aldığınızı bayiye iade ediniz.
DİKKAT! Bellek modüllerini takarken dikkatli olunuz. Yanlış montaj bellek modülüne yada anakartınıza zarar verebilir.

Top