Buradasınız
Anasayfa > USB Flash Bellek > Kingston Digital IronKey’i Satın Alıyor

Kingston Digital IronKey’i Satın Alıyor

Dünyanın lider bağımsız bellek üreticisi Kingston’ın flash bellek iştiraki olan Kingston Digital, Imation’a ait güvenli USB ürünleri üreticisi IronKey™ firmasını satın aldığını duyurdu. Kingston®, 10 yıl önce ilk şifreli taşınabilir USB çözümlerini duyurduğundan beri, bu alanda önde gelen üreticilerden olmayı sürdürmekteydi. 2011 yılında Imation bünyesine katılan IronKey, şifreli USB sürücü çözümlerinde lider üreticilerden. Satın alma, kullanıcılara çok daha geniş ürün ve hizmet yelpazesi sunarak; Kingston’ın güvenilir şifreli taşınabilir veri çözümlerine verdiği önemi ortaya koyacak.

Satın alma sürecine ilişkin olarak Kingston her iki tarafın kullanıcı ve dağıtıcı tarafında özellikle IronKey ürünleri dağıtıcılarına yönelik ani bir değişiklik gerçekleşmeyeceğini belirtiyor. Kingston’ın yıllardır müşterilerine, distribütör ve iş ortaklarına gösterdiği bağlılık ve iş birliği bu süreç boyunca da devam edecek. IronKey kullanıcıları mevcut dağıtıcı ve bayileri aracılığı ile ya da ironkey@kingston.com e-posta adresi üzerinden daha detaylı bilgi temin edebilecekler.

Kingston satın alması ile birlikte şifreli hizmetlerde önde gelen oyunculardan olan DataLocker®, IronKey’in şifreli USB çözümleri için merkezi yönetim çözümleri sunan  Enterprise Management Services (EMS) hizmetini satın aldı. DataLocker geçtiğimiz dönemde Kingston’ın mevcut yönetilebilir sürücülerinde de kullanmaya devam ettiği SafeConsole® yönetim sistemini BlockMaster’dan satın almıştı.

Satın almanın detaylarının 29 Şubat – 4 Mart tarihleri arasında San Francisco’da gerçekleştirilecek olan RSA® Conference 2016 etkinliğinde açıklanması bekleniyor.

Kaynak : Kingston

Top