Buradasınız
Anasayfa > Katı Hal Sürücü-SSD > Samsung Ultra-İnce Dizüstü Sistemler için Yüksek Performanslı mSATA SSD Ürünlerini Duyurdu

Samsung Ultra-İnce Dizüstü Sistemler için Yüksek Performanslı mSATA SSD Ürünlerini Duyurdu

Gelişmiş yarı iletken teknolojisinde dünya lideri Samsung Electronics Co., Ltd,  Mini-Serial ATA (mSATA) arayüzüne sahip yeni  Katı Hal Sürücü (SSD (solid state drives)) ürünlerini duyurdu. Bu  yeni nesil sürücüler özellikle Ultrabook™ PC sistemleri gibi çok ince taşınabilir bilgisayarlara yönelik olarak tasarlandı.

Yüksek başarımlı yeni mSATA SSD ürünler ve çok çekirdekli işlemcilerin birlikte kullanımı Ultrabook sınıfı sistem üreticilerinin kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamasını kolaylaştıracak.

Yeni Samsung mSATA katı hal sürücüler 256, 128 ve 64 gigabyte (GB) kapasite seçenekleri ile ana depolama aygıtı olarak kullanılabilecek, ayrıca 32GB kapasiteli ürün ile tampon (cache) olarak kullanım mümkün olacak. 50.95 x 30 x 3.8 milimetre boyutlarındaki ürünler sadece 8gram ağırlığındalar.
Yeni katı hal sürücü ailesi 2011 yılında duyurduğu PM830 ürün ailesinin bir parçası. Samsung2un gelişmiş 20 nanometer class** NAND flash bellek bileşenlerinin, toggle DDR arayüzü ile birlikte kullanılması yöntemiyle üretilmişler.

Samsung’un kendi üretimi olan SATA 6Gb/s kontrolcüleri le desteklenen yüksek başarımlı mSATA SSD 500MB/s değerine ulaşan sıralı okuma ve 260MB/s değerine  ulaşan sıralı yazma hızları ile endüstrinin en yüksek başarımlı mSATA ürünü durumunda. Bu hız değerleri ile 80MB veri aktarım hızına sahip sıradan sabit sürücülerin (HDD) 6 katı hızlı çalışabilmekte. Ayrıca  yüksek hız değerleri sayesinde sistem açılışı 10saniye civarında sürüyor. Bir DVD boyutundaki tek dosyanın aktarımı ise sadece 1 dakikada tamamlanabiliyor.

Tüm bu özelliklerine ek olarak Samsung mSATA SSD gelişmiş donanım-tabanlı 2556bit AES güvenlik çözümü desteğine de sahip. Bu sayede kaybolan ya da çalınan dizüstü sistemler içerisindeki veriye izinsiz erişime engel olunabilecek.

*1 :  mSATA PM830 SSD ürünler  sadece sistem üreticileri için kullanıma sunulmuş durumda.
**  2 : 20 nanometer nm-class 20 ila 29 nanometer arasında üretimin gerçekleştiği süreç teknolojisini belirtmektedir.
Ultrabook™ , Intel Corporation şirketine ait tescilli markadır.

 

 

Top