Buradasınız
Anasayfa > Hafıza Kartı > Samsung Yeni Nesil SD ve microSD Hafıza Kartları Serileri’ni Duyurdu

Samsung Yeni Nesil SD ve microSD Hafıza Kartları Serileri’ni Duyurdu

Yeni SD ve microSD kart serileri, gelişmiş performans ve güvenilirlik özellikleri ile değerli anları koruyor

Gelişmiş bellek teknolojisinin lider üreticisi Samsung Electronics, fotoğraf makineleri ve taşınabilir cihazlara yönelik yeni nesil SD ve microSD kartlarını duyurdu. Yeni nesil kartlar; acemi ve uzman kullanıcıların farklı kullanım ve başarım ihtiyaçlarına yönelik PRO, EVO ve Standart serilerinden oluşuyor.

Samsung’un geniş hafıza kartı yelpazesi; farklı cihazlarda kullanıma uygun SD ve microSD kart ürünlerinden oluşuyor. PRO, EVO ve Standard serileri, 4GB’dan 64GB’a uzanan geniş kapasite seçenekleri ile sunuluyor. SD kartlar, fotoğraf makineleri ve kameralara yönelik olarak sunulurken, microSD kartlar akıllı telefonlar ve tabletler gibi taşınabilir  cihazlara yönelik olarak kullanıcılara sunuluyor.

Yeniden tasarlanan Samsung hafıza kartları;  PRO serisi için gümüş, EVO serisi için turuncu ve Standard serisi için mavi renk seçenekleri ile pazara sunuluyor. Ayrıca kullanıcıların artan yüksek başarım, kapasite ve güvenilirlik ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandılar. PRO ve EVO serileri Ultra High Speed (UHS-I) Grade 1 seviyesi başarım sunarken 90MB/s’a ulaşan okuma ve 48MB/s değerine ulaşan yazma hızları sunuyor.

Yeni Samsung hafıza kartları daha yüksek güvenilirlik  sağlamak için; tüm ürünlerin zorlu şartlara dayanıklı olmasını sağlamak için suya, sıcaklığı X-ray ve manyetik alanlara karşı yüksek dayanımlı olarak tasarlanmış.Tüm modeller denizde 24 saat kalmaya dayanıklıdır. -25°C ile 85°C  sıcaklıklarda çalışabilir,  -40°C ile 85°C sıcaklıklarda saklanabilirler. Kartlar içerisinde bulunan  veriler X-ray ışınlarından zarar görmez ve 15,000 gauss manyetik güce dayanıklılar. Tüm bunlara ek olarak SD kart serileri 1,9 ton araç ağırlığı basıncına karşı da dayanıklılık sunuyorlar.

Kaynak: Samsung

Top