Buradasınız
Anasayfa > Bellekler > Samsung’dan DDR4 Bellek Teknolojisi Tabanlı 16GB Sunucu Belleklerinin İlk Örnekleri

Samsung’dan DDR4 Bellek Teknolojisi Tabanlı 16GB Sunucu Belleklerinin İlk Örnekleri

Gelişmiş bellek teknolojisinde lider Samsung Electronics Co., Ltd., kurumsal sunucu sistemlerine yönelik endüstrinin ilk 16 gigabyte(GB) kapasiteli DDR4 (double data rate-4) Registered Bellek Modülleri (RDIMM) örneklerinin üretimine başladığını duyurdu.

30nm-class* süreç teknolojisi kullanarak üretilen 8GB ve 16GB DDR4 bellekler, haziran ayında önde gelen işlemci ve kontrolcü üreticilerine gönderilmeye başlandı. Yeni bellekler, üst düzey sunucu sistemlerine yüksek kapasite ve başarım seviyeleri vaad ediyor.

Sahip olduğu yeni devre mimarisi ile DDR4 teknolojisi, günümüz bilgisayar sistemlerine en yüksek başarım seviyelerini sunmaya hazır. Önümüzdeki yıldan itibaren kullanıma sunulacak bellekler mevcut DDR3 belleklerin 2 katı daha yüksek başarıma sahip olacaklar. Ayrıca daha fazla veriyi 1,2V güç tüketimi ile işleyecek. Samsung DDR4 bellekler öncülü DDR3 belleklerden %40 daha düşük güç tüketim oranına da sahip olacaklar.

Samsung, bellek standartları kurumu JEDEC ile Ağustos ayı içerisinde tamamlanması beklenen  DDR4 standartları konusunda işbirliğini sürdürmeye de devam ediyor.

* Not: 20nm-class, 20 ile 29 nanometre arası süreç teknolojisini ifade eder.  30nm-class, 30 ile 39 nanometre arası süreç teknolojisini ifade eder. 80nm-class, 80 ile 89 nanometre arası süreç teknolojisini ifade eder.

Kaynak: http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/news-events/press-releases/detail?newsId=11701

Top