Buradasınız
Anasayfa > Depolama > Western Digital, HGST Markalı 4. Nesil Helyum Disk Sürücülerini Duyurdu

Western Digital, HGST Markalı 4. Nesil Helyum Disk Sürücülerini Duyurdu

Western Digital, dördüncü nesil helyum tabanlı sabit diskini, 12TB HGST Ultrastar® He12 modeli ile satışa sunduğunu duyurdu. Ultrastar He12 12TB sabit disk, şirketin HelioSeal teknolojisine sahip, ödüllü, yüksek kapasiteli işletme sınıfı sürücülerinin en yeni üyesi durumunda. Müşterilerin geniş bilgi yönetimi ihtiyaçlarını karşılayan ve günümüzün kurumsal, bulut ve çok büyük ölçekli iş yüklerinin  performans gereksinimlerini karşılayan bir veri depolama çözümü sunmaktadır.

Ultrastar He12 Helium HDD

Yüksek kaliteli çözümleri ile tanınan kurumsal sınıf Ultrastar He12 HDD, 12 TB kapasite sağlamak için PMR teknolojisini standart 3.5 inç form faktörüyle kullanarak sektörde ilk sekiz diskli yapıyı tasarlamıştır. Aktif rastgele iş yükleri için dünyanın en yüksek kapasiteli sabit disk sürücü çözümüdür. Ultrastar He12 HDD, Western Digital’in benzersiz HelioSeal sürecini kullanarak en yüksek kapasiteli HDD’yi ve olağanüstü güç verimliliğini sağlamaya yardımcı olan helyumu mühürleyerek tekil 12 TB kapasite sağlar ve Advanced Format yapısını kullanan bir SATA veya SAS ara birimi sunar. HelioSeal teknolojisi, havanın yedide biri yoğunluğa sahip helyum sayesinde daha ince disklerin kullanımına olanak tanırken kararlı bir depolama arayüzü sağlar.  Benzersiz Ultrastar He12 HDD tasarımı en yüksek kapasiteli hava tabanlı kurumsal sürücüden iki adet daha fazla disk ile sekiz diskli yapıya sahiptir. Bu sayede 12 TB kapasite değeri ile en yüksek hava tabanlı kurumsal sürücüye oranla yüzde 50 daha fazla kadar kapasite artışı sunar. Bu ek kapasite, belirli bir miktarda veriyi depolamak için gereken veri merkezi altyapısı gereksinimiz düşürerek, daha fazla depolama yoğunluğunu sağlar. Aynı zamanda, performanstan ödün vermeksizin düşük maliyetli tasarımı da kapsar ve bu da toplam sahip olma maliyetini düşürmeye yardımcı olur. Ultrastar He12 HDD, çok büyük boyutlu veri için  düşük maliyetli depolama alanı gerektiren uygulamalar için mükemmeldir.

Ultrastar He12 Helyum HDD Özellikleri

  • HelioSeal: Western Digital’in özel HelioSeal teknolojisine dayanan dördüncü nesil, en yüksek kapasiteli HDD’yi rakip teknolojilere kıyasla çok daha erken pazara sunmayı sağlıyor.
  • 12Gb/s SAS veya 6Gb/s SATA ara birimiyle piyasaya sunulan dünyanın ilk 8 diskli tasarımı, 12 TB kapasite
  • Veri Güvenliği: Anında Güvenli Silme (Instant Secure Erase) özelliğini kullanarak HDD’leri silin, verileri temizleyin ve güvenle yeniden kurun
  • SED Özellikleri: Şifreleme desteği ile son kullanıcı verilerini korumaya yardımcı olur (Self Encrypting Drive)
  • Güvenilirlik: 2,5 Milyon saat değeri ile sektörün en yüksek MTBF oranları
  • Ultrastar He12 HDD sürücüler 5 yıllık sınırlı garanti ile yetkili dağıtıcılara gönderilmeye başlanmıştır.
Top