Buradasınız
Anasayfa > Hafıza Kartı > Micron ve Western Digital 1TB microSD Kart Çözümlerini Duyurdu

Micron ve Western Digital 1TB microSD Kart Çözümlerini Duyurdu

Dünyanın önde gelen üreticilerinden Micron ve Western Digital 1TB kapasiteli microSD hafıza kartı çözümlerini duyurdular.

MWC 2019 etkinliği kapsamında gerçekleştirilen duyurularda, Micron 1TB kapasiteli c200 modelini duyururken, Western Digital, Sandisk markası altında satışa sunacağı Extreme® microSD™ UHS-I Kart modelini duyurdu. Her iki ürün de günümüzde giderek artan yüksek kalitede çoklu ortam verileri nedeni ile akıllı telefonlar başta olmak üzere yüksek depolamaya ihtiyaçlarına çözüm sunmayı hedefliyor. Yüksek kapasite ile birlikte sundukları yüksek aktarım hızları ile yeni microSD hafıza kartları kullanıcılara daha fazla veriyi daha hızlı bir şekilde kaydetme imkanı sunuyor.

2019 yılının ikinci çeyreğinde satışa sunulması planlanan Micron c200, 100MB/s okuma ve 95MB/s yazma hızları sunuyor. A2 App Performans Class uyumluluğu olan kart ile uyarlanabilir Android depolama (Android Adoptable storage) desteği sayesinde kart içerisine kurulan oyun ve uygulamalar daha hızlı çalışmakta.

Western Digital ise Sandisk markalı 1TB microSD kartını ön siparişe sunmuş durumda, Nisan 2019’da satışa sunulacak Extreme® microSD™ UHS-I Kart sırasıyla 160MB/s ve 90MB/s okuma yazma hızlarına sahip. A2 uyumluluğuna sahip olan ürün Android telefonlar için yüksek performans sunuyor.

Kaynak : Western Digital, Micron

Top