Buradasınız
Anasayfa > Hafıza Kartı > Sony Dünyanın En Dayanıklı ve Hızlı SD Kart Serisini Duyurdu

Sony Dünyanın En Dayanıklı ve Hızlı SD Kart Serisini Duyurdu

Sony’nin yeni “SF-G series TOUGH specification” UHS-II SD kartları; bükülmeye dayanıklı yapısı, 5 metreye kadar düşme dayanımı, su ve toz geçirmezlik özelliklerini yüksek okuma yazma hızları ile bir arada sunarak, görsel ve video dosyalarının daima güvende kalmasını sağlamak için tasarlanmiş..

Yeni hafıza kartları, düşme ve bükülmye karşı standart SD kartlardan 18 kat daha yüksek dayanıma sahipler. Ve dünyada ilk kez uygulanan yekpare (monolitik) gövde yapısı ile kart içerisine toz ve kir girişi engellenmiş. Tough spec serisi kartlar geleneksel SD kartlarda kullanılan 3 parça ince malzeme yapısı yerine üst düzey sertliğe sahip malzemeler ile üretildi. Bu sayede sıradan kartların kullanım dışı kalmasına sebep olan; gövdenin kırılması, veri koruma kilidinin kırılması ve bağlantı noktalarının kırılması gibi sorunlar da ortadan kaldırılmış.

Fotoğrafçıların mükemmel çekim için uğraşırken en çok etkilendikleri toz IP6X ve suya karşı IPX8 dayanım değerlerine sahip.

Ayrıca koruma kilidi içermeyen ve çentiksiz temas yüzeyine sahip yeni SD kartlar kırılabilir parçalardan tamamen kurtulmayı sağlıyor.

Fotoğraf makinesinin tüm gücünü açığa çıkarın

Sony’nin de  α9 ve α7 fotoğraf makineleri ile sürdürdüğü full-frame aynasız sistemler yüksek performanslı fotoğraf ve video çekim sistemlerdir. Bu üst düzey sistemler yüksek hızlı ve güvenilir hafıza kartlarına ihtiyaç duymaktadır. Günümüz profesyonel fotoğrafçılar sıklıkla SD kart kullanmaktadırlar. Bu nedenle kullandıkları SD hafıza kartlarında diğer profesyonel hafıza kart türlerinde sunulan üstü düzey güvenilirlik ve dayanım gibi özellikleri talep etmektedirler. 299MB/s değeri ile dünyanın en yüksek yazma hızını sunan yeni SD kartlar önbellek (buffer) temizleme süresini en aza indirirerek fotoğrafçıların en yüksek hızda çekim yapabilmelerini sağlıyor.

Mevcut en yüksek video hızı sınıfı V90 desteğine sahip olan TOUGH spec. SD kartlar yüksek çözünürlüklü video çekimi için de mükemmel depolama çözümü.

300MB/s aktarım hızı sayesinde, büyük boyutlu fotoğraf ve video dosyalarını TOUGH spec. SD kartlar ile aktarmak son derece hızlı gerçekleşmektedir. Fotoğrafçıların tüm şartlarda hızlı çekim yapabilmesini sağlayabilmek ve karanlık ortamlarda bile kartları kolayca bulabilmeleri için parlak sarı etiketler ile kullanıma sunuldular.

Üst Düzey Güvenlik

TOUGH spec. serisi SD kartlar, SD Scan Utility uygulaması ile kullanıcıların kartın durumunu görebilmelerini ve File Rescue Software uygulaması ile de kazara silinen veri ve fotoğraflarını kurtarabilmelerini sağlıyor. Yeni hafıza kartları X-Işınları, manyetik alanlar, sıcaklık ve UV etkilerine karşı dayanıma da sahipler.

Yeni SF-G TOUGH serisi kartların Ekim ayında kullanıma sunulması planlanıyor.

Kaynak : Sony

Top